سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قائــــم
استفاده از مطالب این دیدارگاه با ذکر منبع آزاد است

ارمغان اردیبهشت(دیاری گولان)

(بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اتحاد و انسجام ، در سفر به کردستان)

بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمه

قدرت‌های استکباری در طول دهه‌ها و سده‌های گذشته با هدف کاهش قدرت دنیای اسلام، توطئه‌های متعددی را طراحی و در سرزمین‌های اسلامی اجرا کرده‌اند . تجزیه‌ی کشورهای اسلامی ؛ ایجاد غده‌ی سرطانی اسرائیل در سرزمین عربی - اسلامی ؛ مذهب‌سازی و مسلک‌سازی ؛ ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و جهت‌دهی افکار عمومی دنیا بر ضد اسلام و مسلمانان از جمله مهم‌ترین توطئه‌های آنان است .

در کشور پهناور ایران اقوام مختلفی زندگی می‌کنند. مردمی با قومیت ؛ ترک ، کرد ، بلوچ ، ترکمن، فارس ، آذری ، طالشی ، عرب و ... سال‌ها و قرن‌‌ها در کنار هم خوشی‌ها و سختی‌ها را تجربه کرده و دست در دست یکدیگر از کشور و ملیت خود دفاع کرده‌اند.

نمونه و مصداق بارز این پیوستگی و اتحاد ، دفاع جانانه‌ هشت ساله از تمامیت ارضی ایران در مقابل تهاجم ناجوانمردانه صدام با پشتیبانی همان‌هایی که امروز آمدند صدام را دستگیر و اعدام کردند تا دموکراسی را برای مردم عراق به ارمغان بیاورند است . و البته هم‌آنان که دموکراسی را برای ایران نیز خواهانند و نقشه تجزیه‌ ایران و جداسازی قومیت‌ها را به منظور اهداء دموکراسی پیشنهاد کرده‌اند.

در ایران اسلامی ؛ فِرَق مختلف شیعه و همچنین فِرَق اهل سنت ساکن هستند . سنی‌ها و شیعه‌هایی که قرن‌هاست با همدیگر منسجم هستند و اجازه‌ی نفوذ توطئه‌گران را به درون جامعه خود نداده‌اند.[1]

مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) با دوراندیشی و آینده‌نگری ، سال 1386 را سال "اتحاد و انسجام اسلامی" نامگذاری فرمود . علاوه بر آن در سفر پربرکت اردیبهشت سال 1388 به استان کردستان نیز به کرات و در سخنرانی‌های مختلف در باره‌‌ی توطئه‌های دشمنان ایران اسلامی و دنیای اسلام و در مقابل ؛ پیرامون اهمیت و ضرورت اجتناب‌ناپذیر اتحاد بین اقوام ایرانی و انسجام پیروان مذاهب تشیع و تسنن ایراد سخن فرموده[2] که حول دو محور اساسی "اتحاد" و "